Vissza
Mivel tavasszal az ígéretek ellenére napirendre sem került, jövő kedden újra felvetik az érdekképviseletek az ingatlanok bérbeadásának átalányadózását - tudta meg a Magyar Nemzet. Az elképzelést Szatmáry Kristóf fideszes képviselő "dobta be", aki már akkor a többi között azzal érvelt, a négyzetméter- alapú fix adóval jelentősen fehéríthető a bérbeadási piac.
Jövő kedden, a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) ülésén ismét felvetik az érdekképviseletek azt a korábbi fideszes ötletet, hogy négyzetméter- alapú átalányadózást vezessenek be az ingatlanok bérbeadásánál - értesült a Magyar Nemzet.
Szatmáry Kristóf fideszes képviselo, a Miniszterelnökség kereskedelempolitikáért felelős miniszteri biztosa áprilisban nyilatkozott arról, hogy egy olyan módosító javaslat kerülhet a kormány elé, amelyben teljesen átírnák a magán-, illetve a turisztikai célú ingatlan-bérbeadások piacát.
A miniszteri biztos akkor azt mondta, a tervezet szerint az ingatlanjukat kiadóknak négyzetméterenként 1500 forintot kellene az adóhatóságnak befizetni évente, amivel minden, jelenleg a lakásbérbeadókra, illetve a turisztikai céllal ingatlant hasznosító magánszemélyekre, cégekre vonatkozó, egymástól eltéro szabályokat felülírnák, kiváltanák.
Csakhogy a javaslatból még előterjesztés sem lett, legalábbis erről szóló elképzelés már nem került tavasszal a VKF elé - mondta a Magyar Nemzetnek Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke. Az érdekképviseletek ugyan tárgyaltak volna egy ilyen elképzelésről, de az most már nehezen elképzelhető, hogy ebből jövőre bármi is megvalósuljon, hiszen ehhez a már elfogadott adótörvényt és a költségvetést is át kellene írni.
Forrás: realista.hu
Vissza